Warunki lokalowe

Przedszkole ,,GUMIŚ ,, powstało z myślą o Dzieciach.
Pastelowe wnętrza , domowy klimat – wszystko dostosowane do potrzeb dzieci.

Przedszkole wyposażone jest w:

• system klimatyzacji we wszystkich pomieszczeniach,
  • zabezpieczenia przeciwpożarowe ( hydranty, czujniki dymu,
  • automatyczną klapę oddymiającą, drzwi przeciwpożarowe),
  • oświetlenie ewakuacyjne,
  • własną kuchnię spełniającą wymagania HACCP,
  • przestronną jadalnię,
  • trudnozapalne atestowane wykładziny dywanowe,
  • mebelki, krzesełka, stoliczki posiadające certyfikaty użytkowania,
  • kolorowe sale zajęć, jasne, dobrze oświetlone, wyposażone w pomoce edukacyjne ( gry, układanki, materiały konstrukcyjne), zabawki,
  • łazienki dla każdej grupy (niziutkie umywalki, toalety zapewniające intymność, sprzyjające nauce samodzielności),
  • duży, słoneczny taras do zabaw i zajęć,
  • łazienkę ogrodową,
  • plac zabaw z dużą piaskownicą.
  • MONITORING, pozwalający zapewnić dzieciom maksimum bezpieczeństwa

Do naszej placówki zapraszamy dzieci w wieku:

• Dzieci od 2,5 lat
  • Dzieci w wieku 3 lat
  • Dzieci w wieku 4 lat
  • Dzieci w wieku 5-6 lat

Przedszkole zatrudnia nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami​

Przedszkole zatrudnia nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi, którzy chętnie doskonalą swoje umiejętności na kursach, warsztatach i studiach podyplomowych.

Przedszkole organizuje szkolenia na terenie swojej placówki, a także pokrywa koszty udziału nauczycieli w kursach doszkalających, prowadzonych w instytucjach zewnętrznych. Wspólną cechą wszystkich naszych nauczycieli jest zaangażowanie w kontakt z dziećmi i ich rodzicami, troskliwość, cierpliwość i szacunek dla indywidualności każdego dziecka.

Nasze Panie są otwarte i ambitne, tworzą miłą i ciepłą atmosferę, która sprawia, że każdy wychowanek czuje się u nas jak w domu. Kształtują w dzieciach twórczą postawę, rozwijają ich indywidualne zainteresowania i uzdolnienia.

Psycholog systematycznie współpracuje z kadrą pedagogiczną i Rodzicami.

Na podstawie obserwacji doradza wychowawcom i wspiera ich pracę.

Prowadzi warsztaty dla dzieci wspierające integrację, umiejętność dobrej komunikacji i radzenia sobie z emocjami. Jest specjalistą o dużym doświadczeniu w pracy z dziećmi i ich rodzicami w zakresie psychologii.

Logopeda realizuje program profilaktyki i terapii logopedycznej.

Głównym celem tych zajęć jest profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej.